Slapukai

Informacija apie slapukus (cookies). 

Ši interneto svetainė naudoja Google slapukus, kurių pagalba teikiamos svetainės paslaugos, personalizuojami skelbimai ir analizuojamas duomenų srautas. Informacija, gauta apie jūsų naudojimąsi šia svetaine, dalinamasi su Google. Norėdami tęsti naršymą šioje svetainėje, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Dėl papildomos informacijos ir slapukų parametrų nustatymo skaitykite toliau. 

Jūs esate informuotas, kad lankantis www.irankiucentras.lt interneto svetainėse, jūsų prietaise gali būti įrašomi slapukai.

Slapukų naudojimo politika   

I - Apibrėžimas

Slapukas – tai nedidelis duomenų failas, paprastai tekstinis - sudarytas iš raidžių ir skaičių, išsaugomas jūsų prietaise ir naudojamas svetainės, kad naršančiajam joje būtų siunčiama informacija į jo naršyklę ir įgalinanti šią naršyklę siųsti informaciją į pirminį tinklalapį (pavyzdžiui, seanso identifikacinį numerį, kalbos pasirinkimą ar datą).

Slapukai, jų galiojimo metu,  įsimena informaciją apie tai, kad naršytojas lankėsi tam tikruose interneto svetainės tinklalapiuose arba apie tai, kad naršytojas vėliau pakartotinai lankėsi toje pačioje svetainėje.

 Slapukai yra išsaugomi jūsų naršyklės atmintyje ir kiekviename jų paprastai yra įrašoma:

· Serverio, iš kurio buvo atsiųstas slapukas, pavadinimas;

· Slapuko galiojimo laikas;

· Slapuko žymė – paprastai tai unikalus numeris, atsitiktinai parenkamas sistemos.

 Interneto serveris, kuris atsiunčia šį slapuką, naudoja šį numerį, kad atpažintų jus, kai jūs vėl grįžtate į svetainę ar naršote po jos tinklalapius. Tik slapuko siuntėjas gali perskaityti ar keisti informaciją, esančią jame.

Yra du slapukų tipai, vadinamieji „laikinieji“ arba „ pastovūs“ :

· Vadinamieji „ laikinieji“ slapukai leidžia interneto svetainėms susieti jūsų veiksmus naršymo seanso metu. Šie „laikinieji“ slapukai  išnyksta iš karto pasibaigus naršymo seansui ir nebėra išsaugomi ilgalaikėje atmintyje.

· Vadinamieji  „pastovūs“ slapukai yra įrašomi jūsų kompiuteryje ir išlieka tarp naršymo seansų, leidžia išsaugoti atmintyje jūsų pasirinktis ar veiksmus atliktus toje svetainėje (ar tam tikrais atvejais, kitose interneto svetainėse). „Pastovūs“ slapukai gali būti naudojami įvairiems tikslams, pavyzdžiui, tam, kad įsimintų jūsų pasirinktis naudojantis šia svetaine.

Slapukai taip pat gali būti klasifikuojami pagal šias kategorijas: „vidiniai slapukai“ - naudojami interneto svetainės, kurioje jūs naršote ir  „trečiųjų šalių slapukai“, naudojami kitos interneto svetainės, kurioje jūs nenaršote.

II – www.irankiucentras.lt interneto svetainėse naudojami slapukai:

Naudojame šiuos trečiųjų šalių slapukus, skirtus duomenų srauto analizei Google Analytics (apsilankymų sekimo programa):

__utma - Šis slapukas naudojamas atskirti unikalų svetainės lankytoją. Pastarasis yra atnaujinamas kaskart apsilankant naujame puslapyje.

__utmb - Šis slapukas naudojamas sekti interneto svetainės lankytojo seansą. Šio slapuko galiojimo laikas baigiasi, jei naršytojas svetainėje būna neaktyvus daugiau nei 30 min. Šio slapuko naudojimas kartu su utmc slapuku, leidžia sekti apsilankymus (seansus) tam tikroje svetainėje.

__utmc - Šis slapukas veikia kartu su _utmb slapuku, leidžiančiu nustatyti, ar dabartinis unikalus lankytojas apsilanko/neapsilanko dar kartą toje pačioje svetainėje.

__utmz - Šis slapukas išsaugo visą informaciją, reikalingą srauto šaltinio nustatymui. Šiame slapuke yra įrašoma ši informacija: duomenų srauto šaltinis, šio srauto šaltinio palaikymas, paieškos žodis, kurį surenka naršytojas, norėdamas pasikonsultuoti svetainėje, pasiūlytas paieškos variklio ir t.t.

__utmv - Lankytojų segmentavimas.

_ga - Šis slapukas išsaugo identifikacinius numerius, leidžiančius atskirti lankytojus Google Analytics programoje. Jis leidžia fiksuoti tą patį lankytoją daugelį kartų apsilankantį per tam tikrą laiką toje svetainėje.

III – Slapukų valdymas

Savo naršyklės nustatymų  pagalba jūs galite kontroliuoti slapukus.  Jei daugumos žiniatinklio naršyklių parametrų nustatymai yra numatytieji ir priima slapukus, jūs turite galimybę, jei pageidaujate, priimti visus slapukus arba sistemingai juos atmesti, arba pasirinkti tuos, kuriuos priimate. Jūs galite taip pat nustatyti savo naršyklės parametrus taip, kad kiekvienu atveju priimtumėte arba atmestumėte slapukus iki jų įrašymo į jūsų prietaisą. Jūs taip pat galite naršyklės pagalba periodiškai pašalinti slapukus iš jūsų prietaiso.   Slapukų ar panašių technologijų naudojimas trečiųjų šalių interneto svetainių, publikuojančių reklaminio turinio skelbimus, priklauso jų pačių slapukų konfidencialumo politikai. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija siūlo nemokamai parsisiųsti slapukų valdymo programinę įrangą savo interneto svetainėje. Norėdami sužinoti plačiau apie tai, prisijunkite adresu:  www.ada.lt   

Slapukų valdymui ir jūsų pasirinkčių nustatymui, kiekvienos naršyklės konfigūravimas yra skirtingas. Jūsų naršyklės pagalbos meniu laukelyje rasite šios konfigūracijos aprašymą, leisiantį jums sužinoti kaip keisti savo pageidavimus dėl slapukų. Vis tik, informuojame, kad nustačius naršyklės parametrus, kad slapukai būtų atmesti, tam tikros interneto svetainės funkcijos, tinklalapiai ar erdvės jums taps nebeprieinami ir dėl to nebus atsakingas svetainės leidėjas.

IV - Kaip sukonfigūruoti naršyklę

Firefox 1. Atidarykite Firefox 2. Paspauskite mygtuką „Alt“ 3. Meniu laukelyje, esančiame puslapio viršuje, pasirinkite skirtuką „Įrankiai“ vėliau „Parinktys“ 4. Pasirinkite „Privatumo nustatymai“ 5. Dešinėje esančiame meniu laukelyje pasirinkę skirtuką „Išsaugojimo taisyklės“, spustelkite „Naudoti asmeninius parametrus naršymo istorija“ 6. Truputį žemiau spustelėkite „Priimti slapukus“ 7.  Išsaugokite savo pasirinktis patvirtindami „Gerai“.

Internet Explorer 1. Atidarykite Internet Explorer 2. Laukelyje „Įrankiai“, pasirinkite „Interneto parinktys“ 3. Spustelkite skirtuką „Konfidencialumas“ 4. Spustelkite „Išplėstinės parinktys“ ir patvirtinkite „Sutikti“ 5.  Išsaugokite savo pasirinktis patvirtindami  „Gerai“

Google Chrome 1. Atidarykite Google Chrome 2. Meniu juostoje pasirinkite įrankių piktogramą 3. Pasirinkite „Parinktys“ 4. Spustelkite „Išplėstinės parinktys“ 5. Meniu laukelyje „Slapukų parametrai“, pažymėkite „Blokuoti visus slapukus“.

Safari 1. Atidarykite Safari 2. Aukščiau esančioje meniu juostoje spustelkite  „Safari“, vėliau „Pasirinkimai“ 3. Pasirinkite piktogramą „Saugumas“ 4. Šalia „Priimti slapukus“, pažymėkite „Niekada“ 5. Jei pageidaujate matyti, kokie slapukai buvo išsaugoti jūsų kompiuteryje,  spustelkite „Rodyti slapukus“.